PERPA Ticaret Merkezi A blok 11. kat no 1458 Okmeydanı Şişli istanbul
+90 (212) 2219759

Kaizen ev tipi hamam ISITMA sistemleri

Isıtma kablosu ile ev tipi hamam ISITMA sistemleri

Hamamlarda ısıtma sistemleri tamamen mermer altına gizlenmiş ısıtıcılarla yapılır. Bu ısıtıcılar 2 türlüdür. Bunlardan elektrik kablolu mermer ısıtıcılar kullanım kolaylığı, makine dairesi gerektirmemesi ve servis ihtiyacının olmaması gibi nedenlerle sıklıkla tercih edilmektedir.Hamam ısıtmada kablolumu yoksa borulu mu sorusu bize en fazla sorulan sorudur. Kablolu yada borulu sistem tercihi tesisin bulunduğu yerdeki enerji kaynaklarının varlığı-ekonomikliği ve işletme şartlarına göre seçilmelidir.

Elektrik Kablolu Hamam Isıtıcıları ; Mermer altına gizlenmiş elektrikli ısıtıcı kablo, sensör ve termostatlardan oluşan bir sistemdir.Sulu-Borulu Hamam Isıtıcıları ; Mermer Altına gizlenmiş boru tipi ısıtıcılar ve bunların kontrol sisteminden oluşur.

Küçük ve orta ölçekli hamamlarda elektrik kablolu ısıtıcılar bakımsız olması, servis gereksinimi olmaması, kontrol sistemlerinin güvenliği, sensör hassasiyeti ve ekonomik işletme kolaylığı nedeni ile tercih edilir. Elektrik kablolu hamam ısıtma sistemlerinde sistemin rejime girme süresi borulu sisteme göre çok kısa olduğundan kesikli kullanım şartlarına uygun bir sistemdir.

Kablolu hamam ısıtma sistemlerinde hamamın her bölgesi ısıtılabilir. Standart olarak hamamlarda zemin , sırt bölgesi , oturma bölgesi ve göbek taşı ısıtılması yapılır. İsteğe bağlı olarak baldır bölgesi de ısıtılabilir.büyüklük ve kullanım şekillerine göre dizayn edilirler. Kablolu hamam ısıtma sistemleri çok kontrollü ve hızlı ısıtmaya sahiptirler. Kablolu hamam ısıtma sistemlerimiz 30-40 dakika ‘da mermerleri ısıtmaya başlarlar ve genellikle 1- 2 saat içinde hamam kullanıma hazır hale gelir.

Hamam ısıtma sistemlerimizde her bölgeyi ayrı ayrı kontrol edebiliriz. Küçük hamamlar için bir veya iki sensörlü kontrol uygulanırken büyük hamamlarda kontrol edilen ve değiştirilebilen sıcaklık noktası dört bölgeye kadar artabilir.

Isıtıcı kablolarımızın kalınlığı 7 mm.dir. Sistem tamamen sensör ve termostat kontrollü olarak çalışır. Hamam içerisinde bütün kablolar aynı anda ısınmaya başlar. Üzerindeki şap kalınlığına ve mermer kalınlığına bağlı olarak yüzeyde sıcaklık 30 ila 60 dakika arasında hissedilir.kablolarımızda manyetik alan koruması mevcutdur. Bütün evinizi ısıtma kablosu ile donattığımızda bile mevcut elektrik sisteminizin oluşturduğu manyetik alanın % 1 i kadar bile manyetik alan oluşturmaz.

 

Related Posts

tr Turkish
X